Bıttım Sabunu Faydaları

Bıttım sabunu faydaları cilt üzerinde önemli faydaları olan doğal güzellik ve benzersiz bir sabundur. Doğu ve güney illerimizde yetişen melengiç yani yörede bıttım tabir edilen meyvanın, kabuklarının ezilerek, yağının çıkartılarak elde edilen bileşim ile yapılan sabundur. Kül suyuyla kaynatılarak kısık ateşte, kıvamını alana kadar pişirilen bıttım taneleri daha sonra değirmende dövülerek yağı çıkarılır. Bıttım sabunu uzun safhalardan geçip tezgahta yerini almaktadır. Tabi burada dikkat etmemiz gerek önemli bir konu sabunun kaliteli olmasıdır. Düşük kalitede olan sabunlar herhangi bir fayda sağlamayacağı gibi aksine saçınızın daha fazla dökülmesine sebep olabilir. Yapmamız gerek bıttım sabunu alırken kalitesine dikkat etmemiz lazm. Sizlere bu konuda bir tavsiyemiz olacak. Şayet bıttım sabunu konusunda endişeleriniz varsa, size bir nevi yol göstermek adına www.bittim.gen.tr sitesini tavsiye ederiz.

bittim_sabunu

 

  • Saça hacim kazandıran bıttım sabunu saçın daha parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.
  • Saçın daha kısa sürede uzamasını sağlayan bıttım sabunu, saç tellerinin canlılık kazanmasında da son derece etkili.
  • Saçlarında erken yağlanma sorunu olanlar için de son derece faydalı olan bıttım sabunu saçtaki yağlanma süresini de uzatmaktadır.
  • İnce telli saçların gözle görülür şekilde kalınlaşmasına yardımcı olan bıttım sabunu düzenli kullanıldığında saç dökülmesini de azaltmaktadır.

Uzmanlar en etkili sonucu alabilmek için saçın sadece bıttım sabunuyla yıkanmaya devam edilmesini tavsiye etmektedir. Bıttım sabunuyla yıkanan saç, saç tellerinin bıttım yağıyla beslenmesi için her gün yıkanmamalı; bir veya iki gün saç dinlendirilmelidir. Bıttım sabununun kullanılmadığı günlerde kimyasal şampuanlar kesinlikle tercih edilmemelidir.

 

bittim sabunu.pdf  ve bittim_rar  biçini sabunu

 

Önerilen Etiket >>>>>>Bıttım sabunu faydası  – En Çok Aranan Kelime  >>>>>  bittim sabunu nasıl kullanılır

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by